عنوانتعداد شبنوع سفرقیمت از
تور مالدیو+کلمبو نوروز 1400 7 شب هوایی - قطرایرویز- امارات 10,300,000 تومان + 990 دلار
تور مالدیو سریلانکانوروز 1402 8 شب هوایی - قطرایرویز- امارات 10,300,000 تومان + 1190 دلار
تور سریلانکا کلمبو+کندی+بنتوتا نوروز 1402 7 شب هوایی - عمان ایر 5,990,000 تومان + 460 دلار
تور سریلانکا کلمبو بنتوتا نوروز 1402 6 شب هوایی - عمان ایر 5,990,000 تومان + 410 دلار

 

جهت مشاهده قیمت تور سریلانکا بر روی عنوان تور مورد نظر کلیک کنید⇓

 

 

کشور سریلانکا

تور سریلانکا

 

برای انتخاب یک تور مناسب مخصوصا انتخاب تور سریلانکا، این کشور بکر و زیبا بهتر است کمی در مورد این کشور بدانید. نام کامل این کشور جمهوری دموکراتیک سوسیالیستی سریلانکا و نام قدیم آن سیلان است. این کشور جزیره ای در جنوب آسیا، در محدوده اقیانوس هند و جنوب کشور هند می‌باشد. این کشور دارای یک پایتخت سیاسی به نام سری جایاواردنپورا کوته و یک پایتخت تجاری به نام کلمبو است. پیش از سال ۱۹۷۲ به این کشور سیلان می‌گفتند. سریلانکا جز مستعمرات بریتانیا از قرن نوزدهم میلادی تا تاریخ 4 فوریه سال 1948 بود.

مساحت سریلانکا ۶۵٬۶۱۰کیلومتر مربع و با تراکم جمعیت بالای 21 میلیون نفر است؛ مردم این کشور به دو زبان، زبان رسمی سینهالی و زبان ملی تامیلی صحبت می‌کنند. واحد پولی رایج در این کشور که شما می‌خواهید به‌ آن سفر کنید روپیه سری‌لانکائي (LKR) است.

۷۵ درصد از مردم این کشور از قوم سینهالی هستند. این قوم، قومی آریایی است که از شمال هند به سریلانکا آمده‌‌اند. ۱۱ درصد از مردم سریلانکا نیز از تبار تامیل هستند که قومی است دراویدی. شواهد نشان می دهد که قدمت سریلانکا به حدود 125،000 سال پیش برمی گردد.

سینهالی ها که از قوم‌های هند شمالی بودند، بومیان این جزیره را مغلوب و خود حکومت جدیدی تاسیس کردند، در قرن 12 میلادی قوم تامیل از جنوب هند به شمال سریلانکا آمدند و پس از در گیری با سینهالی‌ها، آنان را به سمت جنوب راندند و خود حکومتی در شمال ایجاد کردند. از آن زمان 8 قرن کشمکش میان این دو قوم طول كشيد.

جهت اطلاع از آخرین قیمت تور سریلانکا اینجا کلیک نمایید

 

 

تور سریلانکا

 

چگونگی ورود اسلام به سریلانکا را باید در حقیقت بخشی از حرکت، نفوذ و گسترش اسلام در جنوب شبه قاره هند دانست و در این میان ایرانیان نقش تجاری بسیار مهمی داشتند، البته مسلمانان هند نیز در ترویج اسلام در سریلانکا موٍثر بودند. در حال حاضر 1500 مسجد، بیش از 100 مکتب خانه قرآنی و حدود 200 مدرسه دینی در این کشور قرار دارد. مساجد بزرگ را هیئت امنا ء و بقیه مساجد را هیات وقف اداره می کند که نوعی اداره دولتی است. اکنون ۷۰ درصد از مردم سریلانکا مذهب بودایی، 13 درصد مذهب هندو، ۱۰ درصد مسلمان و 7 درصد مذهب مسیحیت دارند.

کشور سریلانکا با سرمایه گذاری بر روی صنعت توریسم توانسته است خود را در میان کشورهای توریستی قرار دهد. این کشور به لحاظ برخورداری از طبیعت بکر دست نخورده و زیبا، مناظر تاریخی و باستانی را به سمت خود کشانده است. صنعت گردشگری یکی از دامد های ارزی کشور سریلانکا محسوب می شود و پس از نیروی کار، منسوجات و چای ,مقام چهارم را داراست به عبارتی دیگر صنعت گردشگری سریلانکا، ۲۰ درصد از تولید ناخالص ملی در سریلانکا را تشکیل می دهد.  اگر تا به حال به سریلانکا سفر نکرده‌اید وقتش است تا با انتخاب تور سریلانکا آرتان تور یک سفر مهیج و خاطره‌انگیز را برای خود رقم بزنید.

 

 

سریلانکا جاذبه های توریستی متعددی دارد که گردشگران را از سراسر جهان به خود جذب می نماید:

  • سواحل زیبا و طبیعت همیشه سبز آن با ورزشهای آبی متنوع
  • پارکهای جنگلی و حیات وحش
  • آثار باستانی و تماشای مراسم و فستیوال های خاص و ویژه

 

 

تور سریلانکا

 

٧ مکان در سریلانکا که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند:

  1. شهر باستانی سیریگیا
  2. شهر باستانی پولونارووا
  3. معبد طلایی دامبولا
  4. شهر قدیمی گاله و قلعه آن
  5. شهر مقدس آنارادهاپورا
  6. شهر مقدس کندی
  7. منطقه حفاظت شده طبیعی سینهاراجا

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو