عنوان تعداد شب نوع سفر قیمت از
تور بالی+مالزی پاییز ۹۸ 8 شب هوایی - عمان ایر 8,700,000 تومان + 320 دلار
تور سنگاپور لنکاوی مالزی پاییز ۹۸ 10 شب هوایی - ماهان 5,590,000 تومان + 450 دلار
تور مالزی سنگاپور پاییز ۹۸ 7 شب هوایی - ماهان 4,900,000 تومان + 250 دلار
تور ماکائو مالزی پاییز ۹۸ 7 شب هوایی - ماهان 6,500,000 تومان + 715 دلار

 

جهت مشاهده قیمت تور مالزی بر روی عنوان تور مورد نظر کلیک کنید⇓

 

 

 

 

کشور مالزی

کشور مالزی در جنوب شرقی قاره آسیا قرار دارد و از ۱۳ ایالت و ۳ سرزمین فدرال تشکیل شده است. این کشور عضو فعال سازمان کنفرانس اسلامی می‌باشد. حدود ۶۱.۳ درصد مردم این کشور را مسلمانان، ۱۹.۸ درصد را بودایی ها، ۹.۲ درصد را مسیحیان، ۶.۳ درصد را هندوها و ۱.۳ درصد را کنفسیوس گرایان، تائوئیسم و پیروان مذهب چینی تشکیل می دهند. همچنین ۰.۷ درصد اظهار کرده اند که پیرو هیچ دینی نیستند و ۱.۴ درصد باقیمانده از دین های دیگر پیروی می کنند و یا اطلاعاتی را در این زمینه ارائه نداده اند اما با این حال دین رسمی مالزی اسلام می باشد. البته در قانون اساسی مالزی بر آزادی مذاهب تأکید شده است.

 

زبان

زبان رسمی و ملی کشور مالزی زبان مالایی یا باهاسا مالایو می باشد. قانون زبان ملی در سال ۱۹۶۷ الفبای لاتین را جایگزین الفبای جاوی کرد، ولی استفاده از الفبای سنتی جاوی بلامانع است. انگلیسی نیز زبان دوم این کشور می باشد و اغلب در معاملات تجاری از آن استفاده می گردد. همچنین به علت چند نژاده بودن مردمان این کشور زبان های چینی و هندی نیز رایج می باشند.

 

واحد پول

واحد پول مالزی رینگیت می باشد که با کد اختصاری MYR نمایش داده می شود. اسکناس های رینگیت در قطعات ۱، ۲، ۵، ۱۰، ۵۰ و ۱۰۰ رینگیتی موجود بوده و همچنین سکه های این واحد پول که سن یا سنت نامیده می شوند به صورت سکه های ۱، ۵، ۱۰، ۲۰ و ۵۰ سنتی می باشند. هر ۱۰۰ سنت هم معادل با ۱ رینگیت است.

از آنجاییکه رینگیت جایگزین دلار مالزی است که تا قبل از سال ۱۹۷۵ از آن استفاده می شد، به همین علت امروزه هنوز بسیاری از مردم عادت دارند که به جای گفتن رینگیت بگویند دلار ولی در اصل منظورشان همان رینگیت است.

 

وضیعت آب و هوایی

مالزی، به دلیل نزدیکی به خط استوا دارای آب و هوای استوایی بوده و پوشیده از جنگل‌های انبوه است. مشخصه آب و هوای استوایی بادهای موسمی سالانه‌ است که (در ماههای آوریل و اکتبر) در جنوب غرب و (از اکتبر تا فوریه) در شمال غرب میوزد. دمای هوا از ۲۰ تا ۳۰ درجه‌ سانتی‌گراد در مناطق مختلف در نوسان است. فصل باران‌های شدید در بخش غربی از شهریور تا آذر و در بخش شرقی از مهر تا اسفند می‌باشد.

 

 

جاذبه های گردشگری

شبه جزیره مالزی به سبب داشتن سواحل بیشمار و گوناگون در بخش‌های مختلفش، یکی از بزرگترین و مهمترین مکان های غواصی در دنیا شمرده می‌شود. محدوده ساراواک به سبب داشتن آب‌های شفاف و گوناگونی ماهی‌ها از زیباترین جاذبه‌های مالزی به شمار می‌رود.

طبیعت زیبا و استوایی مالزی مکان‌های متعددی را برای گردشگران علاقمند به طبیعت ارائه می‌کند. تامان نگارا یا جنگل ملی مالزی از قدیمی‌ترین جنگل‌های جهان به شمار می‌رود.

 

سواحل شرقی شبه جزیره مرکزی مالزی، دارای جزایر بسیار دیدنی و بکر می‌باشند که از آن جمله عبارتند از: جزیره پرهنتیان، جزیره ردانگ، جزیره تیومان. همچنین می‌توان به جزیرهٔ لنکاوی اشاره کرد که در شمال غربی مالزی واقع شده‌است و در زبان مالایی به معنی جزیرهٔ عقاب سرخ قهوه‌ای است.

برج‌های دوقلوی پتروناس که متعلق به شرکت نفتی پتروناس مالزی می‌باشند در حال حاضر بلندترین برجهای دوقلوی جهان می‌باشند که یکی از مکان‌های توریستی شهر کوالالامپور را بوجود آورده‌اند.

مجسمهٔ ایستادهٔ بودا در باتو کیو (کوالالامپور) بلندترین مجسمهٔ ایستاده دنیاست که همه روزه تعداد زیادی از توریست‌ها از آن دیدن می‌کنند.

پارک پرنده‌ها واقع در شهر کوالالامپور نیز بزرگترین باغ پرنده‌های روباز در دنیاست.

بلندی‌های گنتینگ و مجموعه هتل‌ها و رستوران‌ها نیز یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگران در مالزی می‌باشد. بازارهای محلی و فروشگاه‌های بسیار بزرگ داخل شهر کوالالامپور نیز یکی دیگر از جاذبه‌های این شهر برای گردشگران است.

 

 

 

اقتصاد

لاستیک، نفت و قلع نقاط اتکای سنتی اقتصاد مالزی است. نزدیک به یک سوم نیروی کار به کشاورزی اشتغال دارد و تعداد زیادی از مالزیایی ها به کشت معیشتی برنج می پردازند. صنایع تولیدی هم اکنون بزرگترین صادر کننده است؛‌ صنایع مهم شامل لاستیک، قلع، الوار، نساجی، ماشین آلات و سیمان است. صنعت در حال رشد توریسم خیلی فعالانه تقویت می شود.

 

پاسخی بگذارید

بستن منو