تور مالزی

جهت مشاهده قیمت تور مالزی بر روی عنوان تور مورد نظر کلیک کنید⇓

 

 

عنوانایرلایناقامتقیمت از
تور مالزی سنگاپور نوروز 98ماهان 7 شب 10,690,000 تومان
تور مالزی نوروز 98ماهان 7 شب 7,750,000 تومان
تور بالی + مالزی نوروز 98ماهان11 شب 13,950,000 تومان
تور مالزی ماکائو نوروز 98ماهان7 شب 19,950,000 تومان

 

 

کشور مالزی

جهت اطلاع از قیمت تور دور آسیا اینجا کلیک کنید.

تور مالزی

 

کشور مالزی در جنوب شرقی قاره آسیا قرار دارد و از 13 ایالت و 3 سرزمین فدرال تشکیل شده است. اين كشور عضو فعال سازمان كنفرانس اسلامي مي‌باشد. حدود 61.3 درصد مردم این کشور را مسلمانان، 19.8 درصد را بودایی ها، 9.2 درصد را مسیحیان، 6.3 درصد را هندوها و 1.3 درصد را کنفسیوس گرایان، تائوئیسم و پیروان مذهب چینی تشکیل می دهند. همچنین 0.7 درصد اظهار کرده اند که پیرو هیچ دینی نیستند و 1.4 درصد باقیمانده از دین های دیگر پیروی می کنند و یا اطلاعاتی را در این زمینه ارائه نداده اند اما با این حال دین رسمی مالزی اسلام می باشد. البته در قانون اساسی مالزی بر آزادی مذاهب تأکید شده است.

تور مالزی

زبان

زبان رسمی و ملی کشور مالزی زبان مالایی یا باهاسا مالایو می باشد. قانون زبان ملی در سال 1967 الفبای لاتین را جایگزین الفبای جاوی کرد، ولی استفاده از الفبای سنتی جاوی بلامانع است. انگلیسی نیز زبان دوم این کشور می باشد و اغلب در معاملات تجاری از آن استفاده می گردد. همچنین به علت چند نژاده بودن مردمان این کشور زبان های چینی و هندی نیز رایج می باشند.

 

واحد پول

واحد پول مالزی رینگیت می باشد که با کد اختصاری MYR نمایش داده می شود. اسکناس های رینگیت در قطعات 1، 2، 5، 10، 50 و 100 رینگیتی موجود بوده و همچنین سکه های این واحد پول که سن یا سنت نامیده می شوند به صورت سکه های 1، 5، 10، 20 و 50 سنتی می باشند. هر 100 سنت هم معادل با 1 رینگیت است.

از آنجاییکه رینگیت جایگزین دلار مالزی است که تا قبل از سال 1975 از آن استفاده می شد، به همین علت امروزه هنوز بسیاری از مردم عادت دارند که به جای گفتن رینگیت بگویند دلار ولی در اصل منظورشان همان رینگیت است.

 

وضیعت آب و هوایی

مالزی، به دلیل نزدیكی به خط استوا دارای آب و هوای استوایی بوده و پوشیده از جنگل‌های انبوه است. مشخصه آب و هوای استوایی بادهای موسمی سالانه‌ است که (در ماههای آوریل و اکتبر) در جنوب غرب و (از اکتبر تا فوریه) در شمال غرب میوزد. دمای هوا از 20 تا 30 درجه‌ سانتی‌گراد در مناطق مختلف در نوسان است. فصل باران‌های شدید در بخش غربی از شهریور تا آذر و در بخش شرقی از مهر تا اسفند می‌باشد.

تور مالزی

 

جاذبه های گردشگری

شبه جزیره مالزی به سبب داشتن سواحل بیشمار و گوناگون در بخش‌های مختلفش، یکی از بزرگترین و مهمترین مکان های غواصی در دنیا شمرده می‌شود. محدوده ساراواک به سبب داشتن آب‌های شفاف و گوناگونی ماهی‌ها از زیباترین جاذبه‌های مالزی به شمار می‌رود.

طبیعت زیبا و استوایی مالزی مکان‌های متعددی را برای گردشگران علاقمند به طبیعت ارائه می‌کند. تامان نگارا یا جنگل ملی مالزی از قدیمی‌ترین جنگل‌های جهان به شمار می‌رود.

تور مالزی

سواحل شرقی شبه جزیره مرکزی مالزی، دارای جزایر بسیار دیدنی و بکر می‌باشند که از آن جمله عبارتند از: جزیره پرهنتیان، جزیره ردانگ، جزیره تیومان. همچنین می‌توان به جزیرهٔ لنکاوی اشاره کرد که در شمال غربی مالزی واقع شده‌است و در زبان مالایی به معنی جزیرهٔ عقاب سرخ قهوه‌ای است.

برج‌های دوقلوی پتروناس که متعلق به شرکت نفتی پتروناس مالزی می‌باشند در حال حاضر بلندترین برجهای دوقلوی جهان می‌باشند که یکی از مکان‌های توریستی شهر کوالالامپور را بوجود آورده‌اند.

تور مالزی

مجسمهٔ ایستادهٔ بودا در باتو کیو (کوالالامپور) بلندترین مجسمهٔ ایستاده دنیاست که همه روزه تعداد زیادی از توریست‌ها از آن دیدن می‌کنند.

پارک پرنده‌ها واقع در شهر کوالالامپور نیز بزرگترین باغ پرنده‌های روباز در دنیاست.

بلندی‌های گنتینگ و مجموعه هتل‌ها و رستوران‌ها نیز یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگران در مالزی می‌باشد. بازارهای محلی و فروشگاه‌های بسیار بزرگ داخل شهر کوالالامپور نیز یکی دیگر از جاذبه‌های این شهر برای گردشگران است.

 

تور مالزی

 

اقتصاد

لاستیك، نفت و قلع نقاط اتكای سنتی اقتصاد مالزی است. نزدیك به یك سوم نیروی كار به كشاورزی اشتغال دارد و تعداد زیادی از مالزیایی ها به كشت معیشتی برنج می پردازند. صنایع تولیدی هم اكنون بزرگترین صادر كننده است؛‌ صنایع مهم شامل لاستیك، قلع، الوار، نساجی، ماشین آلات و سیمان است. صنعت در حال رشد توریسم خیلی فعالانه تقویت می شود.