عنوان تعداد شب نوع سفر قیمت از
تور ویتنام+پوکت پاییز ۹۸ 7 شب هوایی - عمان ایر 8,990,000 تومان + 690 دلار
تور دور ویتنام پاییز ۹۸ 11 شب هوایی - عمان ایر 8,500,000 تومان + 1380 دلار
تور ویتنام کشتی کروز پاییز ۹۸ 7 شب هوایی - عمان ایر 8,500,000 تومان + 690 دلار
تور ویتنام پاییز ۹۸ 7 شب هوایی - عمان ایر 8,500,000 تومان + 550 دلار

 

جهت مشاهده قیمت تور ویتنام بر روی عنوان تور مورد نظر کلیک کنید⇓

 

 

 

کشور ویتنام

نام کامل ویتنام، جمهوری سوسیالیستی ویتنام است. این کشور در جنوب شرقی آسیا واقع شده و یکی از زیباترین کشورهای این منطقه است. قسمت عمده سرزمین ویتنام با کوهستان ها و جنگل های انبوه پوشیده شده است. کوهستان‌ها ۴۰ در صد، تپه ماهورها ۴۰ درصد و زمین مسطح ۲۰ در صد از مساحت کل این کشور را تشکیل می دهند. دریای چین نیز در جنوب این کشور قرار دارد. ویتنام با مساحتی بالغ بر ۳۳۱ هزار و ۶۹۸ کیلومتر مربع، جمعیتی بالای ۹۴ میلیون نفر با ۵۴ نژاد مختلف را در خود جای داده است. مردم این کشور به زبان ویتنامی صحبت می‌کنند. پول رایج در ویتنام دونگ (Dong) می باشد که اختصار آن VND است.

 

 

در ویتنام مذاهب بودیسم، مسیحیت، کائو دائیسم و هوائیسم در ویتنام پیروانی دارند و اکثر مردم پیرو بودیسم هستند؛ اما هیچ مذهب رسمی در این کشور وجود ندارد. هم اکنون تعداد زیادی از معابد و کلیساها از جمله جاذبه های گردشگری برای جهانگردان به شمار می روند.

 

 

 

پایتخت ویتنام شهر زیبای هانوی است که در کنار روخانه سرخ واقع شده است. هانوی به شهر دریاچه ها نیز مشهور است و قریب به ۵۰ دریاچه کوچک و بزرگ در نقاط مختلف این شهر وجود دارند. گسترش شهر نشینی و رشد ارزش زمین مورد نیاز برای ساخت و ساز تجاوز به حریم ایناین دریاچه ها را شدت بخشیده است به نحوی که در دهه‌های اخیر تعدادی از دریاچه‌های شهر هانوی محو شده اند. شهرهای مهم دیگر ویتنام شهر هویه، شهر هوشی مین و بندر هایفونگ هستند.

 

آب و هوای ویتنام در جنوب حاره‌ای و در شمال موسمی با باران های دو گانه و موسمی است و میانگین رطوبت هوا در طول سال در این کشور ۸۴ درصد است. ویتنام علیرغم واقع شدن در منطقه حاره ای، بسبب قرار گرفتن در عرض‌های جغرافیایی مختلف و همچنین بر خورداری از مناطق با ارتفاعات گوناگون از آب و هوای مختلفی برخوردار است.

 

 

از آثار میراث فرهنگی این کشور می‌توان از شهر قدیمی و تاریخی «هوآ» نام برد که قدمتی بیش از ۲۰۰ سال دارد و توسط تاجران چینی و ژاپنی ساخته شده و آداب و رسوم و فرهنگ آنان همچنان در این شهر در کنار بناها و آثار معماری دیدنی که همچون گذشته نگهداری شده، برجای مانده است. این شهر در مرکز ویتنام واقع شده است.

 

ویتنام یک شهر ممنوعه هم دارد که از ویژگیهای جالب توجه و بی‌نظیر این شهر این است که موسیقی و رقص‌های سنتی متعلق به هر سلسله که تنها ویژه پادشاهان برگزار می‌شد نیز در این شهر اجرا می‌شود.

 

پارک‌های ملی نیز از جمله دیدنیهای کشور ویتنام به شمار می آید.

 

 

برپایی فستیوا‌ل های سنتی از دیگر جاذبه‌های این کشور است. مراسمی سرشار از شادی، نشاط و رنگ با لباس های سنتی که مردم را در هر سنی گردهم می آورد. این جشنواره‌ها و فستیوال‌ها فرصتی برای هر ویتنامی محسوب می شود تا ریشه‌های خویش را به یادآورد. بیشترین جشن‌ها و فستیوال‌های ویتنام درطول سه ماه بهار و پائیز یعنی زمانی که برداشت محصول به پایان رسیده و مردم وقت کافی برای فراغت دارند.

از بزرگترین فستیوال‌ها می‌توان به «تعطیلات تِت» در آغاز سال نوی قمری شمسی، جشن پانزدهمین روز ماه جولای و فستیوال نیمه پائیز اشاره کرد.موضوع اصلی این فستیوال‌ها مذهبی است و شامل اجرای مراسم دعا و نیایش، اهدای نذورات ، روشن کردن عودهای خوشبو و شرکت در بازیهای گروهی است. مردم در نیمه شب پیش از روز فستیوال به نظافت و شست و شوی مجسمه‌های مقدس و مکان های برگزاری مراسم مقدس می پردازند آنگاه برنامه فردارا مشخص کرده و به تزئین محل می پردازند.

 

فستیوال تت، بزرگترین و مقدس ترین فستیوال ویتنام است که از آخرین روز دوازدهمین ماه سال کهنه آغاز و تا سومین روز نخستین ماه سال جدید ادامه می‌یابد و از مهم ترین جاذبه‌های این کشور محسوب می شود.

 

 

غــذا
ویتنام سرزمین غذاهای خوشمزه نیز هست که با طعم ها ی خاص این منطقه آماده می شوند. نوشیدنی متداول نیز دراین سرزمین معمولا از آب جوش با برگ چای، شکوفه، گل یا دانه گیاهان دارویی تهیه می شود.بومی‌های برخی از مناطق نیزنوشیدنی‌شان را با پختن برنج با آب تهیه می‌کند.

 

پاسخی بگذارید

بستن منو