جنگل میمون های بالی

در بالی مکان‌های دیدینی فراوانی وجود دارد که گردشگران را به خود جذب می کند. از پارک آبی واتربوم گرفته تا مزارع پلکانی برنج در اوبود بالی! اوبود منطقه‌ای بسیار زیبا و دیدنی است که اگر یکبار به آنجا سفر کنید هیچوقت خاطرات آنجا را از یاد نخواهید برد؛ مخصوصا جنگل میمون های بالی را!

 

 

شهر اوبود بالی

شهر اوبود در میان شالیزارها و دره‌های پر فراز و نشیب و زیبا دیده می‌شود که منطقه ای محافظت شده است. گردشگران تور بالی می‌توانند در سفر به این شهر، اگر علاقمند به تماشایِ میمون‌ها و زندگی روزمره آن‌ها هستند سری به منطقه جنگل میمون های بالی در اوبود بزنند و از آن دیدن کنند.

 

 

جنگل میمون های بالی

این پارک که در دل جنگل‌های بالی قرار گرفته است، در نزدیکی مرکز شهر اوبود قرار دارد. گردشگرانی که برای سفر به بالی می آیند، به خاطر دسترسی راحتی که دارد به این جنگل سفر کرده و به علت موقعیت جغرافیایی بی نظیر از شیطنت و بازی میمون ها با یکدیگر لذت می برند. این پارک سال 86 میلادی حدود هشتصد نفر بازدید کننده داشت اما اکنون هزاران هزار نفر برای دیدن این پارک می آیند.

 

با سفر به این منطقه، میمون‌هایی را ‌می‌بینید که در دل درختان انبوه و باران خورده استوایی زندگی می‌کنند و بازدید از آن‌ها می‌تواند برای گردشگران اسباب سرگرمی و تفریح در این جنگل باشد. در این جنگل همانند سایر پارک های وحش بالی حیوانات آزاد و رها هستند و گردشگران با سوار شدن به ماشین های ویژه می توانند از آن ها دیدن کنند.

 

 

در حال حاضر، حدود 340 عدد Macaques دراز دُم و حتی کوتاه دَم در جنگل میمون اوبود دیده می‌شود که کوتاه دم‌های آن بسیار شبیه به انسان است. بر خلاف دراز دم‌ها که فقط در جنگل زندگی می‌کنند، کوتاه دم‌ها در مزارع برنج و روستاها هم یافت می‌شوند.

 

 

دانستنی‌های درباره جنگل میمون های بالی

  1. در جزیره بالی، میمون‌ها حیوانات مقدسی محسوب می‌شوند و این جنگل هم به نوعی یک جنگل مقدس است.
  2. گردشگران در کنار بازدید از جنگل میمون اوبود می‌توانند از معبدی که در این جنگل هست به معبد مرگ معروف است، دیدن کنند و با آثار تاریخی اوبود هم از نزدیک آشنا شوند.
  3. ناگفته نماند که برای ورود به این جنگل اسرارآمیز باید بلیط بپردازید و از بردن خوراکی به داخل آن هم اجتناب کنید. البته لازم به ذکر است که باتوجه به اینکه افراد زیادی به این جنگل تردد می‌کنند، میمون‌ها از گردشگران نمی‌ترسند.
  4. همچنین باید بدانید بین ساعت هشت صبح تا شش بعد از ظهر می‌توانید از این جنگل زیبا دیدن نمایید.
  5. در هنگام بازدید از این جنگل باید مراقب وسایل خود باشید تا توسط میمون ها دزدیده نشود. از این موضوع اصلا نترسید، در این منطقه میمون ها فقط می خواهند با شما بازی کنند.
  6. علاوه بر میمون‌ها، در این جنگل می‌توان شاهد انواع مختلف گونه‌های پرندگان نیز بود.

 

 

 

نظرات

دیدگاه خود را به ما بگویید.

نام: (لازم)
ایمیل: (لازم)
وب سایت:
پیام: