راهنمای سفر به دبی

راهنمای سفر به دبی

 

دُبِی (به عربی: دبیّ) (به انگلیسی: Dubai)‏ یکی از شهرها و شیخ ‌نشین‌های هفت‌گانهٔ امارات متحده عربی است. این شهر در جنوب کشور ایران و در حاشیهٔ خلیج فارس و در شبه جزیره عربستان واقع شده‌است. دبی بیشترین جمعیت را در میان هفت شیخ‌نشین کشور امارات دارد و بعد از شهر ابوظبی بزرگ‌ترین شهر کشور امارات است.

اطلاعات لازم برای سفر به دبی

burj_al_arab

بهترین زمان سفر به دبی :

مهمترین مسئله درمورد سفر به دبی میزان گرم بودن دبی در آن بازه زمانی است برای مثال از اواسط اکتبر تا اواسط آوریل با هوایی معتدل و آسمانی آبی مواجه هستید ولی در نیمه دیگر سال دمای هوا تا ۳۷ درجه سانتیگراد بالا رفته و غیر قابل تحمل میشود.

و البته شایان ذکر است که ماه اوج شلوغی دبی ماه “می ” است و در دسامبر و ژانویه نیز پذیرای تعداد زیادی مسافر می باشد.

آب و هوا :

در این شهر بیشتر طول سال هوا آفتابی ست و بارش باران تنها در ماه های زمستانی و به صورت نامنظم رخ می دهد. دمای هوا در زمستان ها به ۱۰ درجه و در تابستان بیابان های آنجا دمای ۴۹ درجه را متحمل می شوند. طوفان های شن در ماه های مارس و آوریل بیشتر رخ می دهند.

اطلاعات گردشگری :

می توان اطلاعات مفیدی از Department of Tourism & Commerce Marketing با سایت www.dubaitourism.ae دریافت نمود.

ساعات اداری :

به طور کلی اداره های دولتی از روز یکشنبه تا پنجشنبه، از ساعت ۷:۳۰ تا ۲:۳۰ مشغول به کارند. این در حالی ست که زمان کاری اداره های خصوصی از ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر می باشد. فروشگاه ها از ۹ یا ۱۰ صبح تا ۹ یا ۱۰ شب باز هستند که در آخر هفته ها، جمعه و شنبه، این بازه زمانی بیشتر می شود.

برنامه کاری بانکها اینگونه است: از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ صبح تا ۱ بعد از ظهر و برخی از آنها ۴:۳۰ تا ۶:۳۰ نیز پاسخگوی شما هستند. پنجشنبه ها از ۸ تا ظهر باز هستند و جمعه ها تعطیلند.

برق :

ولتاژ برق مصرفی در دبی ۲۲۰ تا ۲۴۰ ولت بوده و پریز های برق آنها سه شاخه می باشند. در سفر به دبی بهتر است مبدل سه شاخه همراه داشته باشید.

مالیات :

در دبی هیچ مالیات بر ارزش افزوده ای گرفته نمیشود ولی با این حال در هتل ها و رستوران ها ۱۰% مالیات شهرداری و ۱۰ % حق سرویس منظور میکنند که معمولاً این مالیات در قیمت احتساب شده است.

انعام :

در رستورانها معمولاً مالیات در صورت حساب منظور میشود در غیر اینصورت ۱۰% تا ۱۵% انعام مناسب است. برای پارک کردن ماشین ۵ درهم، چند درهم برای هر کیف باربری شده توسط “بل بوی” و برای کرایه تاکسی نیز معمولاً انعامی نمی دهند ولی می توانید در صورت تمایل کرایه را به بالا رند کنید.

آب :

آب لوله کشی شده از آب خلیج فارس گرفته شده و مناسب برای نوشیدن می باشد ولی با این وجود بطری های آب معدنی در تمامی هتل ها و رستوران ها به وفور وجود دارند.

سرویس بهداشتی :

سرویس های بهداشتی در دبی در تمامی فروشگاه ها به تعداد هستند ولی در معابر کم دیده می شوند.

پاسخی بگذارید

بستن منو