مزارع پلکانی برنج بالی

مزارع پلکانی برنج در اوبود بالی

امروزه کشور اندونزی و جزایر کوچک و بزرگ آن با طبیعت مسحورکننده و رویایی به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری در دنیا شناخته می‌شود و هر ساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند. جزیره بالی در اندونزی با داشتن مناطق زیبا و بکر هم یکی از مناطق گردشگری این کشور است. جزیره بالی با آب و هوایی استوایی، در محل تلاقی دو اقیانوس هند و آرام واقع شده است، که با نام دروازه اقیانوس شناخته می‌شود و گردشگران بسیاری برای دیدن این مکان و دیگر جاذبه های بالی، جزیره را به عنوان مقصدی برای سفرهای خود انتخاب می‌کنند.

یکی از این مناطق مزارع پلکانی برنج بالی در منطقه شمالی اوبود بالی است که فقط نیم ساعت از شهر فاصله دارد.

 

مزارع پلکانی برنج بالی

مزارع پلکانی برنج بالی

 

مزارع ‏Tegallalang ‎‏ صحنه های زیبایی را خلق کرده و به یکی از جاذبه ‏های تور بالی در این منطقه تبدیل شده است. این مزارع برنج توسط روستائیان بر روی تپه‌های روستاهای پجنگ و کمبوهان و به صورت پلکانی ایجاد شده‌اند تا کشاورزان بتوانند از خاک حاصلخیز به بهترین نحو ممکن استفاده کنند.طوری که  وقتی توریست‌ها وارد این منطقه می‌شوند مبهوت این طبیعت زیبا می‌شوند. آبیاری مزارع پلکانی برنج تگالالنگ از طریق سیستمی به نام سوباک صورت می‌گیرد. مزارع پلکانی برنج یک چشم انداز زیبا و خوش منظره را از شالیزارهای برنج که به صورت پلکانی از نوک کوه تا پایین دامنه آن گسترش می یابد و زیباترین زمین کشاورزی دنیا را ایجاد می‌کند.

 

مزارع پلکانی برنج بالی

مزارع پلکانی برنج بالی

 

وجود آتشفشان‌های گوناگون و فعالیت آن‌ها در طی دوران‌های مختلف خاک مرغوبی را برای کشاورزی در این منطقه فراهم کرده است. کوه آتشفشانی آگونگ با ارتفاعی در حدود 3142 متر به عنوان بلندترین کوه در بالی شناخته می‌شود که اگر اهل طبیعت گردی باشید می‌توانید از دیدن این کوه مخروطی و طبیعت اطرافش نهایت لذت را ببرید.

هنگامی که به بالای تپه‌ها می‌رسید منظره زیبایی از مزارع پیش روی شما خواهد بود. اینجا می‌توانید به عکاسی بپردازید و از دیدن این مناظر نهایت لذت را ببرید. در پایین تپه‌ها، روستائیان به فروش محصولات و صنایع دستی زیبایی می‌پردازند که با هنر خود مجسمه‌های چوبی همچون قورباغه، اسب، سگ، اژدها و چهره انسان را خلق کرده‌اند. همچنین در همین حوالی کافه‌هایی با نمایی از مزارع پلکانی و به منظور استراحت گردشگران ساخته شده است.

 

مزارع پلکانی برنج بالی

مزارع پلکانی برنج بالی

 

محل‌هایی کنار جاده در نزدیکی این مزارع به فروش سوغاتی های این منطقه اختصاص داده شده است، که یک نقطه شناخته شده برای گردشگران جهت استراحت کردن و عکس گرفتن است. نقاشان و دوستداران طبیعت نیز از بازدید این منطقه لذت می برند، و کیوسک های هنری متعدد و کافه هایی در نزدیکی مزارع برای بازدیدکنندگانی که به این منطقه می آیند وجود دارد. در روستاهای نزدیک اطراف منطقه مانند روستای کوچک پاکودوی (Pakudui) می‌توانید تنوع بی‌نظیری از محصولات چوبی کنده‌کاری شده را مشاهده کنید.‌ در میان این محصولات مجسمه‌های چوبی اسب، چهره انسان، سگ، اژدها، گلدان‌ها، قورباغه‌ها، کانگوروها، گربه، پانل، درب، پنجره، میز و بسیاری از اشکال درخشان خلاقانه ی دیگر شامل دایناسورهای بزرگ مشاهده می‌شود. اینها معروف ترین سوغاتی این منطقه در بالی هستند.

 

مزارع پلکانی برنج بالی

مزارع پلکانی برنج بالی

 

از دیگر جاذبه های تور بالی می‌توان به آبشارها، کوه‌هایی جنگلی، رودها، پوشش گیاهی متنوع، دنیای سحرآمیز زیرآب و جانداران مختلف اشاره کرد.

اگر در فصل کشت یا برداشت به این مزارع در بالی سفر کنید می‌توانید از نزدیک با نحوه کشت برنج آشنا شوید.

نظرات

دیدگاه خود را به ما بگویید.

نام: (لازم)
ایمیل: (لازم)
وب سایت:
پیام: