معبد Besakih بالی

معبد Besakih بالی مقدس‌ترین معبد در میان معبدهای بالی است و عنوان مادر معابد را داراست. معبد مادر بالی یکی از دیدنی ترین مکان های بالی است و برای انتخاب تور بالی نوروزی کاملا مناسب است. این معبد علاوه بر جاذبه تاریخی اش آموزه هایی از دین جالب با رسوم دینی متفاوت هندوها را به بازدیدکنندگان عرضه می کند.

دین اکثریت ساکنان جزیره بالی هندویسم می باشد به همین دلیل در این جزیره معابد متعددی برای عبادت و اجرای مراسمات مذهبی هندوها ساخته شده که معبد بساکی از بقیه بزرگتر بوده و از شهرت بیشتری برخوردار می باشد. این معبد مجموعه ای هنری و منحصر به فرد بوده که حداقل شامل 86 معبد است.

 

 

معبد Besakih بالی در ارتفاع ۱۰۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است و در کوهپایه آتشفشان آگونگ در منطقه بساکیه واقع شده است. این معبد بیش از هزار سال قدمت دارد. پله های زیبایی بازدید کنندگان و مردم عادی پیرو دین هندو که برای اجرای فرایض دینی خود به این معبد می آیند را از دروازه های جداگانه ای به حیاط معبد می رساند. در این معبد سالانه بیش از ۷۰ مراسم مذهبی دیدنی برگزار می شود که توصیه می شود در زمان یکی از این مراسم ها به این معبد سفر کنید تا با آیین جالب هندو ها نیز آشنا شوید. اگرقصد سفر به اندونزی را دارید، دیدار از بالی و از این معبد را جزء الویت های خود قرار دهید.

 

 

معبد مادر که از مقدس ترین جاذبه های گردشگری بالی به شمار می آید در میان هندوها جایگاه والائی دارد این معبد بسیار قدیمی است و از بخش های متنوع و معابد کوچک و بزرگ تشکیل شده است. بازدید از معبد مادر بالی در هنگام صبح قبل از رسیدن گردشگران هنگامی که الهه های شیوا، ویشنو و برهما هنوز در خواب هستند توصیه می گردد.

با اینکه بیش از هزار سال از زمان احداث معبد مادر یا بساکی می گذرد هنوز هم این مکان میزبان بسیاری از مراسمات و آیین های مذهبی هندوها می باشد و هر ساله تعداد زیادی از گردشگران تور بالی به این مکان مقدس سر می زنند تا از نزدیک شاهد برگزاری این مراسمات و آیین‌ها باشند.

 

 

چون معبد مادر بر فراز شبه جزیره کوچکی است که به هنگام مد ارتباط خود را با خشکی از دست می دهد، بازدید از این معبد در صورتی میسر است که دریا در حالت مد بوده و شما قادر به عبور از راهی که به آن منتهی می گردد باشید.

معبد Pura Besakih در سال ۱۹۶۳ به طرز معجزه‌گونه‌ای از تخریب شدن نجات پیدا کرد زیرا جریان مواد مذاب ناشی از انفجار آتشفشانی کوه Gunung Agung چندین کیلومتر دورتر از مکان این معبد سرازیر شد. امروزه معبد Pura Besakih از چشم‌اندازهای اصلی جزیره برای جذب گردشگران و اهالی مذهبی بالی است.

 

 

 

نظرات

دیدگاه خود را به ما بگویید.

نام: (لازم)
ایمیل: (لازم)
وب سایت:
پیام: