پارک آبی واتربوم بالی

گرچه خیلی ها بالی را به عنوان مقصدی طبیعی برای گذران اوقات فراغت خود انتخاب می کنند، این بار اما این جزیره به غیر از جاذبه‌های طبیعی، جاذبه‌های زیاد و بسیار هیجان‌ انگیزی هم دارد. یکی از این جاذبه ها پارک آبی آن است. پارک آبی واتربوم بالی مساحتی حدود 3.8 هکتار دارد و در زمین های سرسبز استوایی بنا شده است. شما می توانید با انتخاب تور بالی ساعت ها در این پارک ‏به انواع بازی های آبی مشغول باشید و لحظات زیبایی رو در کنار تفریحات آن تجربه کنید. این پارک آبی به داشتن سرسره های آبی منحصر بفردش مشهور است و با بالاترین استاندارد ایمنی بین المللی آماده خدمت ‏رسانی به همه ی مشتریانش می‌باشد.

اگر می خواهید روزی خانوادگی را با طعم آدرنالین در بالی تجربه کنید، پیشنهاد ما به شما واتربوم بالی است. فرقی ندارد که شما کودک باشید یا کهنسال! پارک آبی واتربوم برای شما ارمغانی از آدرنالین، تفریح و خوشی است.

در این پارک آبی برای پاکسازی آب از تکنیک نمک و کلر رایج استفاده می کنند که با پوست آدمی و محیط زیست سازگاری دارد. البته مسوولان پارک واتربوم علاوه بر امکانات با کیفیت، دغدغه های محیط زیستی دارند و به این ترتیب استانداردهای لازم در ساخت این پارک آبی را رعایت کرده‌اند.

 

پارک آبی واتربوم بالی

پارک آبی واتربوم بالی

جوایز

پارک آبی واتربوم از زمان افتتاح تا به حال، جوایز بسیاری را از آن خود کرده است:

  • سومین پارک آبی برتر دنیا از نظر سایت تریپ ادوایزر در سال 2017
  • بهترین پارک آبی قاره آسیا از نظر سایت تریپ ادوایزر در سال 2017
  • بهترین پارک آبی آسیا در سال 2017 از نظر سازمان ورد ترول اِواردز (World Travel Awards)
  • دریافت گواهینامه نقره ای ارث چک (EarthCheck) به سبب رعایت مسایل زیست محیطی

 

سرسره ها

در مجموع 13 سرسره جالب و هیجان انگیز در پارک آبی واتربوم وجود دارد:

 

1. سرسره پایپ لاین (Pipeline)

در سرسره پیچ در پیچ و شفاف پایپ لاین که تک‌نفره است، کل مسیر را با سرعت 60 کیلومتر در ساعت طی می کنید. ابتدا با استفاده از پله ها 20 متر بالا می روید و بعد باید خود را برای اوج هیجان آماده کنید! مسیر شفاف پایپ لاین این موقعیت را ایجاد می کند که در حین سر خوردن از دیدن مناظر اطراف لذت ببرید.

مسیر پایپ لاین طولی 150 متری دارد که شما در طی 13 ثانیه آن را تجربه خواهید کرد.

استفاده از این سرسره برای جوانان و کهنسالان ممکن است.

 

2. سرسره مار پیتون (Python)

این سرسره، سرسره ای با پیچ و دورهای تند و فراوان است. برای استفاده از این سرسره می توانید دونفره یا سه نفره در تیوب هایی دایره ای بنشینید و هیجان را در مسیر مارگونه این سرسره در کنار دوستان و خانواده خود خواهید چشید و در انتها به درون استخر پرتاب می شوید.

 

 

3. سرسره افعی های سبز (Green Vipers)

هیجان و سرعت را در این سرسره های سبز رنگ امتحان کنید. نقطه شروع سرسره های افعی سبز، 19.62 متر از زمین ارتفاع دارد و استفاده از آن بصورت تک نفره است

 

4. سرسره تند و درنده (Fast N’ Fierce)

سرسره های تند و درنده، دو سرسره روباز، با شیبی فوق العاده اند که نام دیگرشان «سرعت» است! شما بصورت تک نفره می‌توانید از آن استفاده کنید.

 

5. سرسره های فانتستیک (Funtastic)

سرسره فانتستیک، یک مجموعه بزرگ آبی و تفریحی جذاب برای اعضای کوچک واتربوم است. سرسره فانکی، لوله های رنگین آب و بادی اسلاید گزینه های جالب این بخش کودکان است. بادی اسلاید نوعی سرسره است که در آن به صورت دراز کش (به پشت یا بر روی شکم) بچه‌ها سر می خورند. نکته مهم این سرسره ها، ایمن بودن آن ها برای کودکان است.

 

6. سرسره های توئین ریسز (Twin Races)

همانطور که از اسم این سرسره پیداست دو سرسره چسبیده به هم و سبز رنگ با شیب بسیار زیاد است که با سرعتی وصف نشدنی در آن سُر خواهید خورد. البته در بخش ابتدایی این سرسره قبل از بخش شیبدار تعدادی پیچ هم دارد.

 

7. سرسره بوآ (Constrictor)

سرسره بوآ با طول 1.4 کیلومتر، طولانی ترین سرسره آبی دنیاست. در این سرسره می توانید بر روی تیوپ هایی یک یا دو نفره بنشینید و هیجان را در کنار همراه خود حس کنید.

 

8. رودخانه آرام (Lazy River)

پس از حجم انبوهی از هیجان احتمالا نیاز به قدری استراحت دارید!

رودخانه آرام، یک جریان پرپیچ و تاب است که به آرامی در آن حرکت می کنید و در میان مناظر چشم‌نواز و درختان سرسبز پارک گذر می کنید. گهگاهی عبور از زیر آبشار به شما فرصتی می دهد که در آرامش قدری آب بازی کنید. حتی می توانید ماجراجویی متفاوتی را دو نفره انجام دهید.

 

9. سرسره سوپربل (Superbowl)

سرسره سوپربل همانند کاسه بزرگی است که پس از گذر از راهروی ابتدایی، درون بخش کاسه شکلش به صورت مارپیچ سر می خورید و در انتها وارد راهروی دیگری در وسط شده و با سرعت 50 کیلومتر بر ساعت به درون استخر نهایی پرتاب می شوید.

 

 

10. سرسره کلیماکس (Climax)

اگر دلتان می خواهد برای چند لحظه در میان هوا و آب معلق باشید سرسره کلیماکس این آرزوی شما را هم برآورده کرده!

در آنجا ابتدا پا به درون محفظه ای شیشه ای و شفاف می گذارید که ارتفاعی 16 متری از سطح زمین دارد. باید خودتان را آماده کنید چون فرصت زیادی ندارید! و ناگهان دریچه های زیر پای شما گشوده می شود و با سرعت 70 کیلومتر بر ساعت به پایین سقوط می کنید.

سرسره کلیماکس تصویری حقیقی از اوج هیجان (کلیماکس) است و تنها 7 ثانیه به طول خواهد انجامید.

 

11. سرسره پیچ دوبله (Double Twist)

در سرسره پیچ دوبله، سقوطی رعب آور با دو پیچ پرسرعت همراه می شود و شما میهمان معجونی از هیجان، سرعت و پیچش می شوید.

در پیچ دوبله یکی از خلاقانه ترین و منحصر به فرد ترین سرسره های آبی دنیا را از نزدیک لمس می کنید.

 

 

12. سرسره سقوط پرشیب 2 (2 Smash Down)

یکی دیگر از سرسره های پارک آبی واتربوم بالی، سرسره سقوط پرشیب 2 نام دارد که هیجان را در کسری از ثانیه به شما هدیه می دهد. سقوط پرشیب 2 را از روی سرسره سقوط پرشیب یک که ارتفاعی 21 متری داشت، ساختند. البته در نسخه دوم ارتفاع را افزایش دادند و به 25.9 رساندند.

در این سرسره نیز همانند سرسره های کلیماکس، ابتدا وارد محفظه ای سرپوشیده می شوید و بعد با باز شدن دریچه های زیر پای تان، سقوطی خارق العاده و کوتاه را تجربه می کنید.

 

 

13. سرسره بومرنگ (Boonerang)

در سرسره بومرنگ سقوطی 20 متری با سرعت 70 کیلومتر در ساعت را تجربه می کنید و در ادامه به همین مقدار در سرسره رو به رویی بالا خواهید رفت.

 

 

 

نظرات

دیدگاه خود را به ما بگویید.

نام: (لازم)
ایمیل: (لازم)
وب سایت:
پیام: